از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

محصولات گیاهی پاسارگاد محصولات گیاهی پاسارگاد

ثبت نام

قلم دافع حشرات دیت Deet

وضعیت موجود
قیمت 15000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0
تعداد
{{ quantity}}
اضافه کردن به سبد خرید ادامه خرید

درباره این کالا بیشتر بدانید

قلم دافع حشرات دیت

این محصول چرب نبوده با آب شسته می شود. دارای بوی لیمو و جذب ناچیزی دارد و می توان در منزل و بیرون از منزل داخل پارک و جنگل، کنار رودخانه و دریا استفاده نمود. قابل حمل در جیب و کیف بوده و با باز نمودن در آن و پیچاندن قسمت ته ظرف آن را بر روی بدن بدون ماساژ دادن بکشید. برای مناطقی که سالک و مالاریا دارند برای پیشگیری لازم است و مورد تایید و تاکید معاونت بهداشتی وزارت بهداشت و درمان می باشد.

فراورده های دافع حشرات دیت

Insect repellents DEET

 دیت ( دی اتیل متا تولامید  N, N-Diethyl-meta-toluamide) یک ماده ی شیمیایی دافع حشرات با طیف گسترده است که برای استفاده روی بدن انسان و اسب ها جهت دفع انواع پشه، پشه خاکی، پشه مالاریا، کک ها، کنه ها، ساس، انواع خرمگس .خرمگس های گزنده، مگس های قرمز گزنده، مگس های جنگلی (دراکولا) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیت از سال 1957 میلادی به طور مستمر به عنوان ماده ی موثر در دور کردن حشرات و جلوگیری از ابتلا و انتقال بیماری هایی که ناقل آن ها این حشرات هستند از جمله بیماری سالک، لایم ، مالاریا ، تب زرد ، تب دنگ و آنسفالیت مورد استفاده قرار گرفته است.

این ماده بویژه در اصطبل ها برای جلوگیری از آزار اسب ها توسط انواع حشرات موذی بسیار موثر است.

 قلم دافع حشرات دیت برای اولین بار در کشور پس از حدود 15 سال مطالعه و تحقیق توسط شرکت دانش بنیان داروسازی ارایشی بهداشتی ریحان نقش جهان از سال 1384 با نام تجارتی دیت (DEET)  وارد بازار داروئی کشور شده و برای جلوگیری از آزار نیش حشرات، همچنین پیشگیری از  بیماری های مربوط به حشرات مانند سالک و مالاریا مورد تایید اداره مبارزه با بیماری های غیر وگیر وزارت بهداشت و درمان قرار گرفت و برای استفاده در داروخانه ها، مراکز بهداشتی توزیع می‌شود.

موارد استفاده

فراورده های دافع حشرات مانند قلم دافع حشرات دیت ( 33% و 40% ) و اسپری دیت10% را می توان روی پوست کودکان بالای شش‌ماه و سایر افراد و اسپری دیت 50%  برای اسب ها (روی پوست زیر شکم ، مو )  و سگ برای جلوگیری از نیش ناشی از پشه ها ، کنه ها و سایر حشرات گزنده، بکار برد.

نحوه اثر دیت

دانشمندان دقیقاً چگونگی اثر دیت بر روی طیف گسترده حشرات را نمی دانند. به نظر می‌رسد  برخی از حشرات با شناسایی مواد شیمیایی موجود در بدن و هوای تنفسی موجودات آن ها را شناسایی می‌کنند، تحقیقات نشان داده‌اند که حشرات در معرض دیت قادر به یافتن شخص یا حیوان نیستند زیرا نمی توانند جانور آن را تشخیص دهند.

خطرات و عوارض جانبی دیت

 بیشترین عارضه آن در بزرگسالان تحریک ملایم پوست یا ایجاد کهیر است که گزارشات مربوط به فرآورده های حاوی 50% و 75% و بیشتر مربوط به اشکال لوسیون، اسپری و محلول است به همین دلیل در برخی از کشورها فرآوردهای بالاتر از 50% استفاده نمی شود. عوارض عصبی گزارش شده در مورد فرآورده بیشتر در بچه ها می باشد. عوارض جانبی فرآورده بر حسب غلظت و مقدار دی اتیل تولامید و همچنین میزان استفاده آن بر روی پوست سالم و یا خوردن آن می تواند از تحریکات مختصر پوستی تا اثرات سمی بروز کند. لذا از مصرف زیاد و خوردن فرآورده باید خودداری نمود.