از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

محصولات گیاهی پاسارگاد محصولات گیاهی پاسارگاد

ثبت نام

ترنجبین 60 گرمی

وضعیت موجود
قیمت 18000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0
تعداد
{{ quantity}}
اضافه کردن به سبد خرید ادامه خرید

درباره این کالا بیشتر بدانید

ترنجبین چیست؟

ترنجبین حاوی ترکیبات قندی مختلفی چون گلوکز و فروکتوز، ساکاروز و تری ساکارید است که به راحتی در آب حل می شود. سابقا از ترنجبین در کارخانجات ساده قندگیری به طور سنتی قند می گرفتند، ولی بعدها چون فروش ترنجبین از نظر دارویی بازار بهتری پیدا کرد، آن را فقط به عنوان دارو می فروشند.

 

موارد مصرف ترنجبین

ترنجبین مصرف دارویی دارد. به خصوص در نوزادانی که دل درد های ناشی از خوردن شیر دارند، مصرف میزان بسیار کمی ترنجبین داغ کرده با آب ولرم می تواند به رفع نفخ و دل درد آن ها کمک کند. همچنین مادر می تواند از عرق ترنجبین و یا آب ترنجبین برای درمان زردی نوزاد خود استفاده کند.­

خواص ترنجبین

گیاه ترنجبین برای سلامتی فواید زیادی دارد. گیاه ترنجبین ملین بوده و خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد. خیلی ها معتقدند که ترنجبین برای زردی بچه مفید است. اما خیلی ها هم می گویند اینطور نیست. همچنین گیاه ترنجبین برای سرفه و نرمی سینه مفید بوده و عطش را درمان می کند.

ملین و مسهل است. دوز مصرفی آن به عنوان ملین بر حسب سن بیمار بین 10 تا 70 گرم است که با کمی آب مصرف می شود. گیاه اگر در مقدار کم خورده شود، ملین و اگر به مقدار زیاد مصرف شود، مسهل است.طبق نظر حکمای طب سنتی گرم، ولی در عین حال تر است.برای تسکین عطش و تب مفید است.در تسکین سرفه و درد سینه موثر است.خاصیت ضدعفونی کنندگی خوبی دارد و میکروب ها را از بین می برد، به همین دلیل برای درمان بیماری های عفونی مفید است.خواص ترنجبین برای نوزاد و درمان زردی

در طب سنتی و فرهنگ ایرانی، استفاده از ترنجبین برای درمان زردی نوزاد بسیار موثر است. در واقع با دادن این ماده به اندازه‌‌ای که در نوزاد ایجاد اسهال ملایم کند و جوشانده تخم گشنیز باعث درمان زردی نوزاد می‌شوند. ضمن اینکه از بروز این بیماری پیشگیری هم می‌ کند. این دارو برای نوزاد یک ملین و مسهل لطیف است و برای درمان و پاکسازی دستگاه گوارش از اخلاط و خون آبه ‌‌های بازمانده از دوران جنینی، معده و روده نیز استفاده می‌شود . در حقیقت زمانی که روده‌های نوزاد از همان ابتدای تولد پاک‌سازی شود، بسیاری از بیماری‌ها از جمله بیماری‌‌های ویروسی و عفونی در او کمتر شده و سیستم ایمنی‌اش از همان بدو تولد فعال می‌ شود. علاوه بر این متابولیسم بدن یعنی قدرت هضم و دفع و نیروی نگهدارنده و نیروی جاذبه در بدن کودک به صورت نرمال در آمده و بدن از همان ابتدا در مقابل بیماری‌ها در حد خودش مقاوم می‌‌شود. این نوزادان کبدی بسیار سالم و فعال خواهند داشت و تمام اعمال متابولیسمی و سوخت و ساز در بدنشان، با روال طبیعی به پیش خواهد رفت. ضمنا با مصرف ترنجبین، نوزاد اشتهای زیادی به خوردن شیر مادر پیدا می‌کند، شبها بهتر می‌خوابد و دل‌پیچه و نق زدن زیاد نوزاد برطرف می‌شود.

 

چگونگی تهیه آب ترنجبین

برای تهیه آب گیاه، مقداری از آن را در آب جوش حل می کنند. سپس مایع صاف روی آن را بر می دارند و می گذارند قدری بماند تا مواد خارجی آن ته نشین شود. حالا مایع صاف شده روی آن، آماده خوردن است.

آب آن اگر صبح ناشتا خورده شود، موثرتر است. مقدار خوراکی معمول آن 12 تا 35 گرم است.

 

موارد منع مصرف:
بیماران مبتلا به حصبه، اسهال خونی، بواسیر، خون ادراری و آبله از خوردن آن خودداری کنند.برای طحال و اشخاص گرم مزاج مضر است.