از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

محصولات گیاهی پاسارگاد محصولات گیاهی پاسارگاد

ثبت نام

مقطر شلیور پارسی طب 1 لیتر

وضعیت موجود
قیمت 158000 تومان
رتبه ی این کالا: 0.0
تعداد
{{ quantity}}
اضافه کردن به سبد خرید ادامه خرید

درباره این کالا بیشتر بدانید

ثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر مقطر گیاهی مخلوط ۷ گیاه بیماری­های کبدی

یکـی از دلایل آسیب کبد در انسداد صفراوی، افزایش اسیدهای صفراوی و تغییر در تعادل اکسیدان -آنتی‌اکسیدان اسـت که با تحریـک پر اکسیداسیون لیپیـدی منجـر بـه عـوارض متعدد می­گردد. این مقطر با دارا بودن عصـاره گیـاهانی ازجمله کاسـنی و خار مریم که حـاوی مقادیر زیادی از آنتوسیانین­ها، ویتامین­های A و C می­باشد، باعث محـدود نمـودن التهـاب و کاهش عوارض ناشی از کلستاز می­گردد. به­علاوه شلیور از طریــق کــاهش فعالیــت عوامــل اکســیدان و افـزایش فعالیـت عوامـل آنتی‌اکسیدان ، سبب حفاظت کبد در برابر فیبروز ناشی از تترا کلریـد کـربن می­گردد.

مشکلات پوستی

یک تقویت‌کننده مفید کبدی، مانند شلیوربرای بازگرداندن سلامت به پوست در عوارض کبد چرب مفید می­باشد. ترکیبات شلیور، با پایین آوردن املاح صفراوی در خون، عوارض پوستی ازجمله خارش، کهیر و انواع حساسیت‌ها و نیز اگزما و پسوریازیس را مرتفع می­نماید.

تمامی گیاهان دارویی به‌کاررفته در شلیور دارای آنتی‌اکسیدان‌های قوی می­باشند، و به تولید صفرا ، حذف مواد سمی از کبد ، کاهش تخریب دیواره سلول‌های کبد و تصفیه خون کمک می­کنند، و درنتیجه در کاهش مشکلات پوستی مؤثر است.سیلیمارین موجود در شلیور در بهبود پسوریازیس نقش بسیار مهمی دارد و علت آن ، به دلیل دفع متابولیک‌های ناخواسته از سلول‌های بدن مخصوصاً کبد و همچنین مهار سنتز لوکس‌ترین‌ها باشد.

 

درمان یرقان

افزایش غیرطبیعی غلظت بیلی­ روبین در خون که ناشی از عدم کارکرد صحیح کبد می­باشد باعث رنگ زرد در پوست و سفیدی چشم می­شود. ترکیبات شلیور، بیلی‌روبین و میزان مالون دی آلدئید کبد را کاهش و سطوح آلبومین، پروتئین و سطوح آنزیم­های آنتی‌اکسیدانی کبدی را افزایش می­دهند و درنتیجه منجر به بهبود بیماری می ­شوند.

کنترل قند خون

مواد مؤثره حاصل جمع هر یک از گیاهان دارویی بکار رفته در شلیور با جلوگیری از ورود اسیدهای چرب به داخل سلول­های کبدی  و افزایش سوخت‌وساز چربی در داخل سلول­های کبدی از تجمع چربی در کبد جلوگیری و درنتیجه باعث کنترل قند خون می‌گردند.

دستور مصرف :یک وعده در روز و به میزان یک استکان معمولی (۸۰ تا ۱۲۰ سی‌سی)
زمان مصرف: ۲ ساعت قبل از ناهار