از اینجا عضو شوید
وارد شوید ثبت نام کنید

محصولات گیاهی پاسارگاد محصولات گیاهی پاسارگاد

ثبت نام

پودر گیاهی رولاکس وزن 50 گرمی

وضعیت ناموجود
رتبه ی این کالا: 0.0
اضافه کردن به سبد خرید ادامه خرید

درباره این کالا بیشتر بدانید

موارد مصرف:

مسهل و ملین

بهبود یبوست

درمان تنبلی روده

تسریع روند دفع مواد غذایی از بدن

کمک به لاغری و کاهش وزن

رفع نفخ و مشکلات گوارشی

مکانیسم اثر رولاکس برای درمان یبوست و مشکلات گوارشی:

پودر رولاکس حاوی گلیکوزیدهای آنتراکینونی است که پس از هضم هیدرولیز شده و آنتراکینون فعال تولید می کنند. این ماده باعث ایجاد انقباضات و تحریکات در ماهیچه های صاف دیواره روده شده و به این ترتیب موجب دفع سریع مواد غذایی از بدن و درمان فوری یبوست می شود. این فرآورده همچنین دارای مقادیر قابل توجهی اسانس فرار می باشد که بر اندام گوارشی تاثیر گذاشته و اثرات ضد اسپاسمی و ضد نفخ خود را اعمال می کنند.

ترکیبات رولاکس:

در تهیه این پودر از یکی از شناخته شده ترین گیاهان دارویی با خواص ملینی، یعنی گیاه سنا استفاده شده است. این گیاه که با نام علمی کاسیا آنگستیفولیا (Cassia angustifolia) نیز شناخته می شود، سال ها است در طب سنتی ایران و طب هندی به منظور رفع یبوست مورد استفاده قرار می گیرد.

تاثیرات گیاه سنا در درمان یبوست

گیاه سنا به طور بومی متعلق به نواحی گرمسیری چون آفریقا و هند می باشد. یکی از مهم ترین خواص برگ های این گیاه بر طرف کردن یبوست است، به طوریکهکمیسیون آلمانی E نیز تاثیرات مصرف فرآورده های حاوی سنا در درمان این مشکل را تایید کرده است. ترکیبات موجود در این گیاه باعث تحریک روده و افزایش حرکات آن می شوند. این ترکیبات همچنین بعد از مصرف غذا میزان ترشح مایعات در روده بزرگ را افزایش داده و از این طریق نیز اثرات ملینی خود را اعمال می کنند. مصرف این گیاه علاوه بر درمان یبوست باعث بهبود سندروم روده تحریک پذیر (IBS) و بیماری های التهابی نیز می شود.

پودر رولاکس و لاغری

یکی از مهم ترین فواید مصرف پودر رولاکس در کاهش وزن است و بسیاری از متخصصان تغذیه استفاده از این داروی گیاهی را به افرادی که رژیم لاغری دارند توصیه می کنند. همانطور که اشاره شد این پودر خواص ملین داشته و باعث می شود پس از صرف غذا حرکات دودی روده تحریک شوند و غذا سریع تر از بدن خارج گردد. به این ترتیب چربی ها و کالری موجود در آن ها پیش از آنکه فرصت پیدا کنند جذب بدن شوند و موجب افزایش وزن گردند، از بدن خارج خواهند شد.

نحوه مصرف

به منظور استفاده از پودر ملین رولاکس می بایست یک قاشق چای خوری از آن را در نصف استکان آب و یا یک قاشق غذا خوری ماست حل نموده و پیش از وعده های غذایی صبحانه، ناهار و شام میل کنید. در صورت بروز اسهال شدید، میزان مصرف را به 2 یا 1 وعده در روز کاهش دهید.